Testovi mobitela

SAMSUNG Galaxy S5

Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5 Galaxy S5
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 02-2014
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 850 / 900 / 1800 / 1900 / 4G
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 142 x 72,5 x 8,1
Masa uređaja (g) 145
Operativni sustav Android 4.4 KitKat
Chipset Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801
Procesor Krait
Frekvencija procesora 2,30 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor Adreno 330
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5,1
Rezolucija ekrana 1080 x 1920
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Super AMOLED
Pikseli po inču (ppi) 432
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 16 GB
RAM memorija 2 GB / 0 MB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 64 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 16 megapiksela (5312 x 2988)
Rezolucija prednje kamere 2 megapiksela (1920 x 1080)
Autofokus Da
Stabilizacija slike Da
Rezolucija video snimanja 1920 x 1080
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Da
Bluetooth Da (4.0)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 b/g/n
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 2800
Vrijeme razgovora 2G (h) 21
Vrijeme čekanja 2G (h) 390
Vrijeme razgovora 3G (h) 21
Vrijeme čekanja 3G (h) 390
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Ne
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 3.0
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno ANT+, S-Voice, Dropbox 50 GB, Smart stay, SNS integracija, TV-out, skener za prste
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 18
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Benchmark test Quadrant (bodova) 24544
Trajanje baterije u praksi (dana) 2
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 5.899 kn
Info Samsung Hrvatska


062/726-7864
http://www.samsung.hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Galaxy avion
Autor: Krunoslav Ćosić

Galaxy S5 gotovo je najkompletniji pametni telefon na tržištu

Samsungov flagship iz serije Galaxy S stigao je do broja 5, a uređaji iz trenutno najpopularnije serije pametnih telefona na svijetu prodani su u više od 200 milijuna primjeraka u cijelom svijetu. Novi Samsung Galaxy S5 narastao je u odnosu na prethodni model Galaxy S4 i sada mu je dijagonala ekrana 5,1 inča, čime se Samsung smjestio između HTC-a One M8 i Sonyja Xperia Z2, glavnih konkurenata s kojima se svake godine u ovo doba susrećemo. Pogledajte usporedni test HTC One (M8) vs. Samsung Galaxy S5 vs. Sony Xperia Z2.
 

Galaxy S5 donosi i novitet kakav do sada nismo vidjeli na telefonima - ovo je prvi telefon na svijetu koji ima senzor broja otkucaja srca.
 

Tu je i čitač otiska prsta, a što sve donosi novi Galaxy S5 pročitajte u našem opširnom testu / recenziji.

Sadržaj pakiranja

U kutiji ćete dobiti standardnu opremu koja danas više niti kod jednog proizvođača nije bogata - punjač s USB kabelom dužine 100 cm i slušalice. Više se ne nude torbice, vezice kao niti dodatna baterija koju je Samsung prije 10-15 godina obavezno stavljao u pakiranje s mobitelom.

Ergonomija, dizajn i izrada

Gledajući dimenzije, Samsung Galaxy S 5 i dalje je vrlo nosiv uređaj, nije prevelik za današnje pojmove, a boljoj ergonomiji pripomaže zaobljeno kućište koje dobro leži u ruci. Sve tipke su smještene na ergonomski dobre pozicije, a lijeva softverska tipka ispod ekrana sada je dobila novu funkciju - multitasking. Pritiskom na nju na ekranu se prikazuju sve aktivne aplikacije, dok se do opcija dolazi putem triju točkica na samom ekranu. Ukoliko ste multitasking tipk korisnika, onda ćete cijeniti ovu promjenu (novost), koja je do sada bila dostupna dužim pritiskom na središnju hardversku tipku ispod ekrana.

 

Samsung i dalje ispod ekrana zadržava jednu hardversku tipku, dok je većina drugih proizvođača odlučila koristiti softverske tipke (ispod ekrana ili pak na ekranu). Središnja tipka je nešto tvrđa nego na prethodniku. Na stražnjoj strani više se ne nalazi sjajni, glossy premaz nego se koristi uzorak koji lagano asocira na kožu, iako je prava usporedba s kožom vidljiva na većem modelu, Samsungu Galaxy Note 3. Točkasti uzorak je zanimljiv, kućište djeluje skuplje, iako se i dalje radi o plastici. Napomenimo kako je korištena plastika i dalje najkvalitetnija na tržištu, omogućuje savijanje i uvijanje poklopca baterije. bez bojazni da će doći do pucanja plastike ili pak pucanja laka. Kućište je dosta utegnuto i nema škripanja u radu. Dio koji nešto iskače je leća kamere koja je istaknuta prema van. Na testu smo imali bijelu boju kućišta, a novi S5 dolazi u još tri boje - crnoj, svijetloplavoj i zlatnoj.

 

Uspoređujući dizajn s prethodnikom, novi Samsung Galaxy S5 je s prednje strane gotovo identičan, nešto je manje zaobljen u kutovima, dok je 5,1-inčni Super AMOLED uvučen kako bi se spriječile ogrebotine u slučaju pada mobitela na pod. Ovaj način postavljanja već je kod modela S4 dokazao da je koristan u slučaju laganijeg pada jer ne dolazi do ogrebotina ekrana. Pogledajte model Galaxy S3, vidjet ćete da je kod tog modela ekrana ispupčen i ima veću šansu za pucanje, što se mnogim vlasnicima S trojke i dogodilo prilikom pada mobitela na pod. Obrub na boku je od plastike i asocira na kromirani premaz, ali iskustvo nam govori da nije pretjerane kvalitete jer se boja u slučaju laganijeg oštećenja odmah guli.

 

S5 je postao otporan na prašinu i vodu zahvaljujući kućištu koje može izdržati uron u slatku vodu dubine do 1 metar, u trajanju 30 minuta. IP67 certifikat je podržan iako se poklopac baterije može otvoriti, pa je zbog toga većina konektora zaštićena, kao i USB 3.0 za punjenje baterije.

Ekran i tipkovnica

Samsung koristi Super AMOLED ekran kojeg karakteriziraju nešto izraženije i življe boje, koje su nekada i prenabrijane, ali ako usporedimo ekrane na mobitelima s ekranima na televizorima, primijetit ćete kako većina ljudi svoje televizore voli „nabrijati“ s jačim, često nerealnim bojama. Tako da najbrijanije boje na Samsungu i nisu neki nedostatak. U odnosu na model S4, bijela boja je sada daleko vjernija, a vidljivi kutovi su jako dobri. Na suncu ćete tek pri najjačem osvjetljenju vidjeti detalje, što je karakteristično za sve mobitele.

 

Iako se očekivalo kako će Galaxy S5 biti prvi model koji će imati qHD rezoluciju ekrana od 2560 x 1440 te tako prijeći magičnu brojku 500 što se tiče broja piksela po inču (ppi), to se ipak nije dogodilo. Ekran je i dalje 1920 x 1080, što je i više nego dovoljno za ovu dijagonalu. Podsjetimo se i kako se očekivala veća dijagonala ekrana od barem 5,2 inča, ali Samsung se u konačnici odlučio na minimalno povećanje. Ekran je zaštićen sa staklom Corning Gorilla Glass 3 kojeg karakteriziraju nešto manja debljina i bolja provodljivost kapacitetnog napona na površini kako bi se omogućio još bolji dodirni osjećaj.

 

S obzirom na širinu uređaja od 72,5 mm (širi je gotovo 3 mm nego S4) tipkovnica je vrlo komotna za korištenje, ali nam na standardnoj tipkovnici nedostaju dodatni znakovi (zarez na primjer), tako da smo se prilikom testiranja koristili drugim tipkovnicama s Google Play trgovine. S obzirom na veliku dijagonalu ekrana, najviši red tipkovnice zauzimaju brojevi. Preciznost tipkovnice je odlična i nemamo nikakvih zamjerki.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Najnovija inačica Androida 4.4.2 KitKat nalazi se na test uređaju, dok je Samsungov TouchWiz UI najviše izmijenjen u dijelu postavki koje su u potpunosti redizajnirane, a novost je i drugačija organizacija ikona koje su sada sve smještene u jedan podizbornik. Novu funkcionalnost tipke ispod ekrana već smo spomenuli.

 

S brzinom i odzivom uređaja smo jako zadovoljni, nema trzanja niti legova, sve je fluidno.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Telefonski imenik (konačno) u tabovima nudi popis zadnjih poziva (Logs), dok je kod modela S4 na istom mjestu bio tab Grupe, a do  zadnjih poziva se dolazilo daleko dužim putem: prvo je trebalo odabrati telefonsku tipkovnicu i zatim bi se na mjestu Grupa pojavili Logsi.

 

Tipkovnica s brojevima za pozivanje je i dalje jako velika, s velikim tipkama na ekranu, što je vrlo praktično u radu.

 

Na ovako velikom uređaju korištenje društvenih mreža je zaista zadovoljstvo jer ispred sebe imate velike fotografije, puno informacija sa statusa, a standardno ćete s uređajem dobiti Googleov set aplikacija, dok ćete danas najkorištenije preuzeti s Play trgovine.

E-mail i poruke

Prednost najnovijih Samsungovih telefona, osim postojanja Gmail i mail aplikacije namijenjene za bilo koji drugi e-mail, jeste i Knox koji vam omogućuje da uređaj koristite kao BYOD uređaj, što će cijeniti svi koji pametni telefon koriste i kao poslovni i kao privatni telefon. Nema više straha od pristupa tvrtkinim sadržajima ukoliko ćete nekome izvan radnog vremena pokazati svoj novi pametni telefon. Isto tako, ne morate se plašiti hoće li vam netko na stolu na poslu slučajno vidjeti neki sadržaj koji ste fotkali na sinoćnjoj zabavi.

 

Zahvaljujući ugodnoj tipkovnici i velikom ekranu, komunikacija preko SMS/MMS poruka i drugih sustava je ugodna i brza te pregledna. I dalje nam nedostaju mape u porukama, ali zato na izbor imate desetke drugih aplikacija na Marketu.

Procesor, memorija

Samsung Galaxy S5 je trenutno, što se tiče procesora, najbrži pametni telefon jer je inačica Snapdragon čipseta pod brojem 801 podignuta na takt od 2,5 GHz (Qualcomm MSM8974AC). Četverojezgreni procesor Krait 400 udružen je s 2 GB RAM memorije i Adreno 330 grafičkim podsustavom. Očekivali smo 3 GB radne memorije, na tragu već sada starog modela Samsung Galaxy Note 3, a i konkurencija poput Sony Xperije Z2 ima 3 GB. 2 GB su se pokazala i više nego dovoljnima jer je teško tijekom rada napuniti toliko veliku memoriju, a da istovremeno operativni sustav u pozadini ne isključi neaktivne aplikacije, ali ako razmišljamo o budućnosti onda bi se moglo dogoditi da S5 ne traje i ne bude atraktivan tako dugo vremena koliko su prethodni modeli - recimo, i danas je S III dobar uređaj, a isto tako nije rijetkosti vidjeti vlasnike modela S II koji koriste mnoge od modernih funkcionalnosti na telefonima.

 

Interna memorija dolazi u verzijama 16 i 32 GB, Samsung ne povećava internu memoriju koja je inače skuplja nego kada se koriste microSD kartice za proširenje. I dok je na predstavljanju u Barceloni najavljena proširivost karticama do 128 GB, u našim krajevima takve kartice nisu podržane tako da ćete se morati zadovoljiti s maksimalnih 64 GB (konkurencija, HTC i Sony nude proširivost do 128 GB). Mi smo na testu imali verziju sa 16 GB, od kojih korisniku za korištenje ostaje oko 10 GB, dok se ostali gigabajti koriste na sistemsku memoriju i aplikacije koje su predinstalirane na telefon.

Benchmark test

Na Quadrant Standardu Samsung Galaxy S5 je dobio 24.544 bodova. Prethodni Samsung Galaxy S4 osvojio je 12.532 boda, a Samsung Galaxy S III 5449 bodova. Gledajući konkurente, HTC One M8 dobio je 24.744 bodova, a Sony Xperia Z2 15.854 boda. Napominjemo kako se rezultati mogu razlikovati ovisno koliko na telefonu imate aktivnih aplikacija, koliko je baterija napunjena, koliko je memorija zauzeta...

 

NA AnTuTu testu Samsung Galaxy S5 osvojio je 34.171 (HTC One M8 34.168, Sony Xperia Z2 33.367 bodova), dok je na 3D Mark testu S5 imao 18.327 bodova (HTC One M8 20.550 bodova, a Sony Xperia Z2 18.289 bodova).

Baterija i trajanje

S baterijom kapaciteta od 2800 mAh smo zadovoljni jer je moguće doći do dva dana korištenja, a u odnosu na prethodni model Samsung Galaxy S4 baterija je većeg kapaciteta za samo 200 mAh. Iako su mnogi očekivali veći kapacitet, treba realno pogledati i zaključiti da je telefon minimalno povećan, a veći kapacitet znali i veće proporcije kućišta. Istovremeno, debljina je povećana za 0,2 mm.

 

Preostalo vam je desetak posto baterije, a punjač ćete vidjeti tek kroz nekoliko sati? Nema problema, prebacite se na štedni Ultra power saving mode i baterija će vam potrajati satima i satima. Ekran telefona postaje crno-bijeli, a sve nepotrebne funkcije će se ugasiti ili pak značajno smanjiti.

Multimedija, FM radio, glazba

Današnji pametni telefoni prepuni su multimedije, a S5 podržava podugačak spisak raznih video i audio formata (video: FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM, WMV, 3G2, 3GP, ASF, AVI; audio: 3GA, AWB, FLAC, MID, MXMF, OGA, OTA, RTX, RTTTL, XMF, AAC, AMR, IMY, M4A, MIDI, MP3, OGG, WAV, WMA). Kamera od 16 megapiksela podržava i UHD 4K video snimanje koje vjerojatno nećete imati gdje gledati. Ipak, kroz nekoliko godina ćete biti sretni što ćete iz 2014. godine imati tako bogat pikselima video snimak.

 

Galerija s fotografijama i video zapisima je klasična, a korištenjem dva prsta (pinch to zoom) moguće je mijenjati mrežu prikazanih fileova. Glazbeni player sadrži velik broj tabova. Kao prethodnik S4, niti S5 nema FM radio prijamnik tako da ste osuđeni na radijske postaje čiji program možete pratiti preko Interneta odnosno preko raznih aplikacija.

Fotoaparat i video

Stražnja kamera od 16 megapiksela je nešto obnovljena i što se tiče sučelja, nudi već spomenuto UHD 4K video snimanje koje će za jednu sekundu potrošiti oko 500 megabajta, ovisno što se snima u kadru. Kamera se može pokrenuti već sa zaključanog ekrana i u trenu je spremna za rad. Novost je što se sada može fokusirati na više predmeta (selektivni fokus), ne samo na jedan. Uz pomoć stabilizacije slike, fotografije ispadaju dosta dobre u dobrim uvjetima osvjetljenja, ali kao i kod modela S4 noćne fotografije nisu baš dobre. Odabir postavki sada se nalazi unutar samo jednog izbornika tako da više ne morate posebno ići u podizbornik za video i za foto postavke.

 

HDR snimanje je podržano, kao i audio zoom koji prilikom snimanja videa omogućuje usmjeravanje mikrofona u određenom smjeru u kojem se snima kadar. S bojama na fotografijama smo zadovoljni, oštrina je u većini situacija dobra, kao i saturacija, dok se „raspadanje“ primjećuje tek pri jako velikom zumiranju. Video snimanje vrlo rijetko pati od sitnih trzaja koji se primjećuju prilikom reprodukcije videa.

Prednja kamera je 2-megapikselna i nije na razini kamera kakve danas očekujemo, jer se ipak tu radi o samo 2 megapiksela. Ali, za selfie i belfie će poslužiti.

 

Fotografirano sa Samsungom Galaxy S5

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1401206404.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1401207457.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1401207612.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Samsung Galaxy S5 spada među uređaje koji nude najveći broj mogućih povezivosti - osim standardnih Bluetootha, NFC-a, Wi-Fija, HSDPA i LTE te infracrvene veze, ovo je uređaj koji nudi funkciju Download Booster koja omogućuje da se istovremeno koristi preuzimanje fileova i preko wirelessa i preko mobilne mreže. Ukoliko kod kuće ili na poslu imate optiku te ste u dosegu LTE mreže, tada vrlo lako možete doći do brzine od 50 Mb/s ili više. Možete samo zamisliti za koliko se vremena skida aplikacija od 1 GB.

 

Ponuda internetskih pretraživača sastoji se od defaultnog i Chromea koji svoj posao dobro obavljaju, a mi smo tijekom testiranja koristili i Dolphon Browser ponajviše iz razloga što omogućuje funkciju stalnog osvjetljenja ekrana tako da nismo morali povremeno dodirivati ekran kako bismo zadržali osvjetljenje. Funkciju koja nadgleda naše oči nismo koristili iz dva razloga - nije uvijek funkcionalna i zbog dodatnog trošenja baterije.

Navigacija

Google Mapsi sada već standardno dolaze s glasovnim navođenjem i za Hrvatsku tako da s tom navigacijom možete biti sasvim zadovoljni. U većim gradovima moći ćete preko Mapsa pratiti i koliko su prometnice zagušene.

Uredski paket

Na mobitel smo instalirali Kingsoft Office koji omogućuje ne samo pregledavanje nego i uređivanje dokumenata. S obzirom da je ovo moćan uređaj, zasigurno ćete i u Samsungovoj trgovini aplikacijama pronaći mnoge zanimljive uredske aplikacije koje će vam olakšati rad na poslu.

Organizator i alarm

Osim standardnog organizatora S Planner možete na svoj pametni telefon instalirati i neki drugi kalendar, a ukoliko koristite korporativni e-mail tada ćete moći sinkronizirati stavke iz kalendara s posla s onima u telefonu.

 

Ukoliko navečer isključujete uređaj kako vas ne bi tko smetao dok spavate ili želite štedjeti na bateriji, budilica vam ujutro neće zazvoniti kako bi vas probudila.

Aplikacije i igre

ANT+ podržava razne aplikacije smještene unutar S Healtha, a jedna od najzanimljivijih svakako je senzor otkucaja srca. Smješten je na bljeskalici i tijekom rada koristi svjetlost LED bljeskalice za praćenje broja otkucaja srca. Ukoliko se mjerenje obavlja u bučnom prostoru, rezultati neće biti dobro izmjereni.

 

S Health nudi funkciju vašeg osobnog trenera, pratit će i brojati sve što tijekom dana radite, koliko ste kalorija potrošili, koliku ste udaljenost prešli itd.

 

Koliko će se koristiti čitač otiska prsta, koji je prošle godine prvi na pametne telefone dobio Apple na modelu iPhone 5S, ovisi o samom korisniku, a funkcionalnost je zaista jednostavna - dovoljno je samo prijeći kažiprstom preko donjeg dijela ekrana i središnje hardverske tipke i telefon će se otključati. Zasigurno je ovo brže rješenje nego spajanje više točkica na ekranu ili pak upisivanje PIN koda. Osim za otključavanje ekrana, ova se funkcionalnost koristi i za plaćanje putem PayPala.

Samsung Galaxy S5 cijena

Cijena uređaja Samsung Galaxy S5 je 5899 kuna (svibanj 2014.). Svake godine su pametni telefoni sve skuplji i skuplji. Jasno, imaju i sve veće proporcije, mogućnosti i funkcije. S ovom cijenom S5 je u rangu svoje konkurencije.

Cool faktor

Cool nam je stražnji perforirani uzorak i naročito svijetloplava boja poklopca baterije. Zasigurno ćete se htjeti pohvaliti i s čitačem otiska prsta.

Zaključak

Samsung Galaxy S5 je trenutno jedan od najboljih i najbržih uređaja na tržištu, zaključujemo naš review / recenziju. Istovremeno, ovo je i jedan od najkompletnijih telefona na tržištu jer se sada nudi i vodootpornost, jaka kamera, veliki ekran tako da spaja funkcije velikog broja uređaja. Ili pak funkcija koje su kod Samsunga bile raspoređene na više raznih uređaja. Prvi je podignuo letvicu brzine procesora na takt od 2,5 GHz, ali na žalost nije ponudio 3 GB RAM memorije te još jaču bateriju. Kada bi se sve to nalazilo unutar kućišta, bio bi to zasigurno najjači telefon na tržištu. Svojom izradom ne može konkurirati HTC-u One (M8) koji je izradu praktički doveo do savršenstva, ali Samsung i dalje koristi kvalitetnu plastiku kojoj se nema što prigovoriti.

 

Galaxy brand i dalje će osvajati milijune novih korisnika, dok će se vjerojatno vlasnici starijih modela pitati trebaju li mijenjati svoj telefon novim. S obzirom da su rijetki oni korisnici koji svake godine mijenjaju svoj pametni telefon novim, zasigurno će u novi S5 prstom upirati vlasnici modela S3 ili pak drugih brandova koji se odluče prijeći na Samsung. S novim telefonom ne možete pogriješiti, samo je pitanje u kojoj ga kombinaciji kupiti - u slobodnoj prodaji je zaista skup, dok kombinacija 24-mjesečnog ugovora kod mobilnog operatera zahtijeva puno istraživanja i kombiniranja kako biste došli do što povoljnije cijene u konačnici.

 

 

Plus

+ čipset

+ stražnji poklopac

+ čitač otiska prsta

+ IP67 certifikat

 

Minus

- kamera u noćnim satima

- RAM memorija je mogla biti veća

Konkurencija - HTC One (M8)

Konkurent HTC One M8 toliko je različit, da nam se na trenutak čini kako ih je teško usporediti - izrada je daleko na strani HTC-a, dok stražnja kamera ima čak četiri puta više piksela kod Samsunga (i UHD video snimanje). Istovremeno, HTC-ova prednja selfie kamera broji 5 megapiksela, a Samsungova „samo“ 2 megapiksela. Prednost HTC-a su i stereo zvučnici na prednjoj strani kućišta, nešto bolje fotke u noćnim uvjetima, dok je baterija slaba za današnje pojmove (2600 mAh).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1401207630.jpg

Konkurencija - Sony Xperia Z2

Svakih pola godine možemo uživati u novim Xperijama iz serije Z. Xperia Z2 nudi daleko veći kapacitet baterije od 3200 mAh, jaču kameru od 20,7 megapiksela te više radne memorije (3 GB). Oba su telefona vodootporna i otporna na prašinu, s tim da je Samsungov certifikat nešto bolji. Kamere kod oba modela podržavaju UHD 4K video snimanje.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1401207726.jpg

 

 

 

Komentari

Livadić

01. lipnja 2014 - 13:02 Prijavi neprimjeren komentar

A o kvaliteti razgovora (odnosno kvaliteti zvuka u slušalici za vrijeme razgovora) ni riječi. Interesantno kako se tako bitni detalji sve češće zanemaruju u recenzijama.

Odgovori