Testovi mobitela

SAMSUNG Galaxy S7

Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7 Galaxy S7
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 02-2016
Vrsta uređaja Smartphone
Dual SIM Ne
Frekvencija 900 / 1800 / 1900 / 3G / 4G Cat9
Dimenzije uređaja (mm) 142,4 x 69,6 x 7,9
Masa uređaja (g) 152
Operativni sustav Android 6.0 Marshmallow
Chipset Exynos 8890
Procesor Mongoose
Frekvencija procesora 2,30 GHz
Broj jezgri procesora 8
Grafički procesor Mali-T880 MP12
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5,1
Rezolucija ekrana 1440 x 2560
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Vrsta ekrana osjetljivog na dodir Super AMOLED
Pikseli po inču (ppi) 577
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 32 GB
RAM memorija 4 GB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 200 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 12 megapiksela (4032 x 3024)
Rezolucija prednje kamere 5 megapiksela (2592 x 1944)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Rezolucija video snimanja 3840 x 2160
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da (4.2)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Ne
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 3000
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Ne
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou
Organizator Da
Dodatno Quad-core 2,3 GHz Mongoose + quad-core 1,6 GHz Cortex-A53, TouchWiz UI, IP68 certifikat
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 10
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Benchmark test Quadrant (bodova) 54142
Trajanje baterije u praksi (dana) 2
Dužina kabela punjača (cm) 120
Gdje kupiti
Cijena 5.599,99 kn
Info Samsung Hrvatska


062/726-7864
http://www.samsung.hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Perjanica s dalekog istoka
Autor: Ivan Češković

Zaobljenije kućište na Galaxyju S7 donosi jaču bateriju, bolju kameru, proširivu memoriju i vodootpornost

08.03.2016.

 

Ne tako davne, a za mobilnu industriju davne 2010. godine predstavljen je prvi model iz Galaxy S serije. Model je imao ekran od četiri inča što se tada smatralo velikim, brojio je čak osam puta manje radne memorije, procesor je bio jednojezgreni na 1 GHz. Jedina dodirna stavka tog modela i S7 je što ni jedan ni drugi nemaju infracrveni port. Novi Samsung Galaxy S7 smo detaljno testirali, nakon što smo iz Barcelone, sa svjetske premijere donijeli naše prve dojmove. Dijagonala ekrana je ostala ista kao na prethodnom S6, ali su vraćena dva featurea: memorija je proširiva microSD karticama te je uređaj vodootporan i otporan na prašinu (IP68).

Sadržaj pakiranja

Uređaj nam na test nije stigao u službenom pakiranju kakvo će se naći na policama, no ostatak opreme je bio prisutan. Tako se u pakiranju osim slušalica, punjača i USB kabela našao i USB OTG konektor. Ovaj maleni konektor služi da na jednostavan način na uređaj spojite bilo koji USB memorijski stick.

Ergonomija, dizajn i izrada

Ono što nas se pri prvom susretu dojmilo je ergonomija. Uređaj posjeduje ekran veličine 5,1 inča no pri rukovanju ne djeluje tako, djeluje manje. Veličinom je osjećaj kao da baratate nekim manjim modelom što je velika prednost. Zaobljeni rubovi također idu u korist ergonomiji. Dimenzijama od 142,4 x 69,6 x 7,9 milimetara uređaj je u gabaritima za veličinu ekrana koji posjeduje.

 

Osim dobre ergonomije uređaj se može pohvaliti i dobrom kvalitetom izrade. Na kvalitetu izrade značajno utječe i unibody dizajn koji onemogućava bilo kakvo škripanje ili savijanje nekog dijela uređaja. Bočne dijelove uređaja krasi aluminij dok je poleđina plastika s prekrivenim staklom. Na testu smo imali uređaj bijele boje i tijekom korištenja nismo primijetili da je zaprimio neke posljedice od korištenja ili oštećenja. Osim u bijeloj boji uređaj dolazi u crnoj, srebrnoj i zlatnoj varijanti.

 

Na prednjoj strani već standardno iznad ekrana su se našli razni senzori i kamera, dok se ispod nalaze dvije kapacitivne tipke i srednja fizička tipka koja ujedno služi i kao čitač otiska prsta. Na bočnim rubovima se nalazi sve. Osim tipki za glasnoću i paljenje/otključavanje uređaja s gornje strane se smjestio utor za memorijsku i SIM karticu te mikrofon, dok se na donjoj strani našao zvučnik, 3,5 mm audio ulaz, microUSB priključak i drugi mikrofon. Poleđina je predodređena za 12 megapikselnu kameru te LED bljeskalicu i senzor otkucaja srca.

Ekran i tipkovnica

Kao i prethodnik i Galaxy S7 posjeduje 2k ekran rezolucije 1440 x 2560 kojeg štiti Gorilla Glass četvrte generacije. Ekran je dostojan flagship modela i nismo mu pronašli zamjerku jer u pitanju je Super AMOLED ekran i prikaz boja izvrstan. Tijekom testiranja vrijeme nije bilo na našoj strani te nismo uspjeli isprobati kakva je vidljivost na pravome suncu.

 

Tipkovnica je standardna Samsungova koju smo upoznali davnih dana. Tipkovnica uz mogućnosti predviđanja i ispravljanja teksta i tipkanja pomoću swypea nudi i dodatni brojčani redak koji može dobro doći. Tipkanje je izrazito precizno i brzo.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Galaxy S7 dolazi s posljednjom Android inačicom poznatijom kao Marshmallow numeričke oznake 6.0.1. Budeće nadogradnje je za očekivati, a vjerujemo kako će Samsung potruditi se u što kraćem roku dostaviti ih.

 

Samsung TouchWiz je i dalje prisutan i nije doživio promjenu. Kao i na prethodniku i ovdje je ogoljen od nepotrebnih aplikacija, prisutna je tek pokoja Samsung aplikacija i to ključne za rad dodatne opreme. Ovu politiku pozdravljamo s naklonom i drago nam je da se zadržala i dalje jer TouchWiz je od nekada tromog sučelja postao responzivno i brzo sučelje koje čak ne zahtijeva da ga se promijeni.

 

Najveća promjena je opcija Always On ekrana. Kada je ova opcija uključena dok je uređaj u stand by modu ekran je uvijek upaljen i prikazuje informacije koje vi odredite. Može prikazivati vrijeme, kalendar, notifikacije i slične stvari koje zahtijevaju otključavanje uređaja da bi ih provjerili. Razlog ove opcije je, prema Samsungovom istraživanju taj da korisnici dnevno provjere uređaj preko stotinu puta i time ga svako malo bude iz stand by moda. Prema njima ova opcija je puno pogodnija za bateriju. Nažalost, na testu uređaj nismo imali dovoljno dugo da bi uspjeli isprobati detaljan utjecaj opcije na bateriju.

 

Samsung je mislio i na „gejmere“ te je dodao opcije Game Launcher i Game Tools. Game Launcher automatski razvrstava vaše igre i automatski blokira sve što vas može smesti u igranju dok Game Tools pruža komande koje plutaju iznad igrica.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Imenik ne donosi neke novosti već je sve viđeno. Kao i do sada kontakte je moguće grupirati u razne grupe, a na desnoj strani se nalazi abeceda za brže pronalaženje kontakata. Osim polja gdje se nalaze svi kontakti postoji i polje favorita u kojem se nalaze često kontaktirane osobe, a polje logova nam prikazuje svaki poziv i svaku poruku koju smo primili i poslali.
 

Kvaliteta razgovora je dobra iako se ne bi požalili kada bi zvučnik mogao biti još glasniji. U glasnijoj okolini može vam se javiti poteškoća da slabije čujete sugovornika.

 

Uređaj ne pruža tako duboku integraciju društvenih mreža kao neki konkurenti no dolazi s nekoliko uobičajenih aplikacija. One su Facebook, Google+ i Instagram.

E-mail i poruke

Kako smo navikli na svim Android uređajima tako i S7 dolazi s dvije aplikacije za elektroničku poštu. Jedna od njih je Samsung E-mail aplikacija u koju je moguće dodati bilo koji e-mail i vjerujemo kako će ova aplikacija zadovoljiti sve korisnike.
 

Druga aplikacija je Gmail aplikacija koja također omogućuje podršku za sve e-mail servise.

 

Aplikacija za poruke je doživjela redizajn i u odnosu na prethodnika sada je potpuno bijela s dozom plave koja zapravo prevladava svugdje u malim dozama. Aplikacija ne pruža ništa novo osim novog dizajna.

Procesor, memorija

Galaxy S7 kojeg smo imali na testu posjeduje Exynos 8890 čipset u kombinaciji s osmojezgrenim procesorom čije jezgre kucaju na dva takta. Njih četiri rade na 1,6 GHz, a ostale četiri na 2,3 GHz. Na američkom tržištu se nalazi model sa Snapdragon 820 čipsetom koji je kompatibilan s njihovim LTE mrežama dok Samsungov Exynos 8890 nije pa je prisutan u europskim LTE mrežama. Uz njih tu se nalazi 4 GB radne memorije koji pružaju ugodnost u radu. Prilikom korištenja nismo primijetili neke probleme u radu i specifikacije se dostojno brinu kako bi se sve odvijalo u redu.
 

Osim Exynos verzije uređaj će na tržištu biti dostupan i sa Snapdragon 820 čipsetom.
 

U pogledu pohrane podataka uređaj dolazi s 32 GB interne memorije od čega je korisniku dostupno nešto manje od 25 GB. Osim ove verzije, na tržištu je dostupna i verzija sa 64 GB interne memorije.

Benchmark test

Benchmark testiranje smo odradili na tri aplikacije, Quadrant, Vellamo i Antutu aplikacije. Prilikom testiranja na uređaju uz sve predinstalirane aplikacije bilo je instalirano nekoliko aplikacija koje smo koristili.

 

U Quadrant  aplikaciji uređaj je postigao 54142 bodova i tim rezultatom se smjestio na vrh tablice. Razlog zašto je daleko na vrhu je taj jer tablica unutar Quadrant aplikacije nije dugo osvježena.

 

U Vellamo aplikaciji na dijelu testa određenom performansama uređaj je postigao 3440 bodova. Ovdje je također na samome vrhu i ima čak skoro 1000 bodova prednosti ispred svog prethodnika, Galaxy S6.
 

U Antutu aplikaciji je postigao 131.980 bodova i smjestio se na sami vrh.

Baterija i trajanje

Uređaj posjeduje nezamjenjivu bateriju veličine 3000 mAh. Baterija je stavka koja nas je najugodnije iznenadila jer sa specifikacijama koje posjeduje i 2k ekranom nismo imali prevelika očekivanja. Prvi dan korištenja baterija nije bila najbolja i doslovno je curila, no već drugi dan se bila normalizirala i provela nas kroz cijeli dan s nešto manje od 6 sati aktivnog korištenja uređaja. U konačnici baterija će zahtjevne korisnike provesti kroz cijeli dan s otprilike 5-7 sati aktivnog korištenja (upaljenog ekrana), a one nezahtjevne kroz nekoliko dana korištenja uređaja. Uređaj posjeduje i mogućnost brzog punjenja i njime se baterija u potpunosti napuni za nešto manje od sat vremena.

Multimedija, FM radio, glazba

Samsung aplikacija za glazbu je izostala i ostala je samo Google glazbena aplikacija. Aplikacija za glazbu je razvrstana u nekoliko tabova - pjesme, albumi, izvođači i slično. Popis se nalazi na vrhu i najveća mana aplikacije je prelaženje iz jednog taba u drugi. U postavkama postoji nekoliko zanimljivih opcija a Smart Volume je jedna od njih. Naime, kada je ova opcija uključena uređaj sam regulira glasnoću kako bi svaka pjesma bila u jednakoj razini glasnoće.
 

Ekvilajzer je napredan i osim podešavanja zvuka postoji i mogućnost odabira efekta kao npr. pravi amp, koncertna dvorana, virtualni 7.1 i slično.
 

Nažalost, FM radio nije podržan i zbog klase uređaja to nas je malo iznenadilo.
 

Kvaliteta reprodukcije zvuka je vrlo dobra. Zvučnik je glasan, detaljan, bas je prisutan, a pogotovo ako koristite slušalice.

Fotoaparat i video

Uređaj posjeduje stražnju kameru veličine 12 MPx s LED bljeskalicom tako da je kamera sada s manje megapiksela nego na S6 (16 MPx), ali je napredovala u kvaliteti pa sada nudi otvor blende f1.7. Prednja kamera se nema također ničega posramiti. Ona je veličine 5 MPx i pruža nekoliko dodatnih opcija za kvalitetnije selfije.

 

Samsung je još doradio kameru i aplikaciju za kameru. Okidanje fotografija je prilično instantno dok je brzina autofokusa izvrsna. Sve to omogućuje da uslikate fotografiju dobre kvalitete u svega par sekundi. U ovo vrijeme ubrojili smo i pokretanje kamere. Aplikacija za fotografiranje je bogata opcijama. Pruža one osnovne opcije za podešavanje kvalitete, no na usluzi se mogu naći razni dodatni paket. Dodatni paketi se mogu skidati s interneta, tj. sa Samsungovog internog izvora jednim klikom. Ti paketi omogućuju razne dodatke kao sportsko fotografiranje, fotografiranje u 360 stupnjeva, način namijenjen slikanju hrane.
 

Kamera omogućuje čak i live prenošenje na Youtube što je jedna od novosti koje su dobro došle. Za foto entuzijaste ima ručni mod u kojem je moguće podesiti veći broj postavki, ručno fokusirati, a kreativnost potiču načini poput kolažnog video zapisa u kojem se snime četiri kratka video filma po šest sekundi te se zatim slože u kolažni (mrežasti) prikaz i istovremeno emitiraju (zgodno ako recimo snimate ubrzavanje četiri vozila).

 

Kvaliteta fotografija i videozapisa je odlična. Fotografije su bez šuma, s prirodnim bojama i bez artefakata ili spaljenih dijelova, a u fotografijama uslikanima u slabijim uvjetima osvjetljenja vidljiv je napredak i one još bolje ispadaju.

 

Fotografirano sa Samsungom Galaxy S7

 

Za fotografije u originalnoj veličini te za još dodatnih fotografija kliknite na link:

http://1drv.ms/21Zlb49

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1457540090.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1457540401.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1457540503.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Uređaj posjeduje sve načine povezivanja. Tu su se našli Wi-Fi, LTE, Bluetooth 4.2, GPS, NFC. Jedino što je izostalo je infracveni port.

 

Uređaj dolazi s dva internet pretraživača. Prvi je Samsungov pretraživač koji se u praksi pokazao kao mnogo brži i responzivniji od Chromea koji dolazi kao drugi pretraživač.

Navigacija

Uređaj ne dolazi s nekim navigacijskim paketom osim Google mapa. Kako se radi ipak o premium klasi uređaja i to dokazuje sa svakom stavkom Samsung je ipak trebao dodati neki navigacijski paket kao poklon korisnicima.

Uredski paket

Iako se radi o premium uređaju moramo priznati kako je dio uredskih aplikacija izostao. Jedine uredske aplikacije koje se nalaze u uređaju su aplikacije za bilješke i diktafon. Za sve ostale aplikacije morat ćete posegnuti u Trgovinu Play.

Organizator i alarm

Organizator se nalazi unutar kalendara, a sve je skriveno u aplikaciji naziva S Planer. Aplikacija pruža podijeljeni prikaz. Gornja polovica ekrana zauzima kalendar a donja polovica je podređena aktivnostima. Aplikacija osim ovoga pruža intuitivan odabira dana. Dovoljno je samo prstom micati lijevo ili desno i na kalendaru se mijenja odabira dana na drugi dan.
 

Alarm se nalazi unutar aplikacije za sat kako smo navikli i nema nekih novosti uz njega. No iako nema novosti, nismo uspjeli pronaći opciju gašenja alarma hardverskim tipkama.

Aplikacije i igre

Uređaj ne donosi neke dodatne aplikacije i za sve ostale morat ćete posjetiti Trgovinu Play.

Cijena za Samsung Galaxy S7

Cijena uređaja je 5.599,99 kn (ožujak 2016.) te je time početna cijena nešto niža nego što je bila za Samsung Galaxy S6 kad je krenula prodaja.

Cool faktor

Cool je dizajn uređaja i faktor da je vodootporan.

Zaključak testa

Galaxy S7 je najkompletniji Galaxy iz S serije. Uređaj posjeduje većinu stvari koje su zahtijevane tijekom godina i predstavlja potpuni flagship uređaj. Svojim specifikacijama i kvalitetom izrade S7 je uređaj koji će izdržati duge staze i nakon nekoliko godina i dalje će biti korektan uređaj i moći će se nositi s svim zadaćama. Uz Galaxy S7 postoji i model Galaxy S7 edge koji će mu konkurirati za 600 mAh jačom baterijom, zakrivljenim rubovima ekrana koji su sada daleko zanimljiviji i iskoristiviji nego na prethodniku, a povećana je i dijagonala ekrana na 5,5 inča. S7 ipak ostaje umjereniji izbor za one koji ne žele veliki uređaj nego što bolju ergonomiju i dobre performanse.

 

 

Plus

+ dizajn i ergonomija

+ ekran

+ vodootpornost

+ kamera

+ baterija

 

Minus

- ništa bitno

Konkurencija - LG G5

Iako još nije stigao na naše prostore LG G5 je direktan konkurent novome Galaxyu. Razlike u specifikacije su minimalne, štoviše, u nijansama i presudit će osobne preferencije. Ono što LG izdvaja su razni dodatni moduli koji će biti dostupni za uređaj te veća dijagonala ekrana.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1457540543.jpg

Konkurencija - Apple iPhone 6s

Iako se pojavio na tržištu prije nekoliko mjeseci novi iPhone 6s je i dalje izravni konkurent Samsungu. Uređaje nije potrebno uspoređivati prema specifikacijama jer se radi o dva različita sustava koji rade na drugačiji način i ovdje je pitanje samo – želite li iOS ili Android.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1457541408.jpg

 

 

 

Komentari

1234

16. ožujka 2016 - 14:58 Prijavi neprimjeren komentar

ma o cemu pricas s7 ubija iphone

nije bitno

12. ožujka 2016 - 13:46 Prijavi neprimjeren komentar

Da Samsung stavi 12000 jezgri opet ce bit sporiji od dvije na Iphoneu

amonra

12. ožujka 2016 - 13:43 Prijavi neprimjeren komentar

Htc One M10 ga pojede u svemu...Duplo brzi s boljom kamerom i baterijom korak nazad toliko buke za nista nemrete stavljat da mu je Iphone 6s konkurencija jer Iphone nema konkurenciju evo opet s dva procesora je brzi od ovog s osam,prava konkurencija mu je Htc One M10

Odgovori