Testovi mobitela

SAMSUNG I9300 Galaxy S III

I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III I9300 Galaxy S III
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Frekvencija 850 / 900 / 1800 / 1900
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 136,6 x 70,6 x 8,6
Masa uređaja (g) 133
Ekran i tipkovnica
Rezolucija ekrana 720 x 1280
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 8 megapiksela (3264 x 2448)
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da
WAP Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Poly
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Organizator Da
Dodatno S-Voice, Smart Stay, Dropbox (50GB), TV-Out MHL A/V link, SNS integracija, P4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.
Gdje kupiti
Cijena ?
Info Samsung Hrvatska


062/726-7864
http://www.samsung.hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

„S“ serija u punom izdanju
Autor: Ivan Češković

Samsung je opet poharao tržištem svojom prepoznatljivom „S“ serijom Android uređaja. Vrhunskim specifikacijama te odličnim dizajnom od flagship modela Galaxy S III ništa manje nije ni očekivano. Donosimo vrlo opširan i detaljan test

Nešto prije više od dvije godine Samsung je na tržište plasirao prvi model iz „S“ serije - Samsung Galaxy S. Model su krasile već sada uobičajene crte za tu seriju, odlične specifikacije u kombinaciji s dobrim i kvalitetnim dizajnom. Nakon godinu dana pojavio se nasljednik Galaxy  S II koji je polučio još bolje rezultate i zajednica ga je objeručke prihvatila.


Samsung Galaxy S III I9300 je posljednji predstavnik serije i sasvim zasluženo možemo reći kako je i predvodnik. Elegantnim dizajnom i vrhunskim specifikacijama uređaj je postao jedan od najpopularnijih u višoj klasi mobilnih telefona, a titula najboljeg mobilnog uređaja u 2012. godini samo pridonosi tome. Sa svakim novim modelom najjači Galaxy modeli imaju sve veću dijagonalu, a na novom Samsungu Galaxy S3 ona iznosi 4,8 inča. Tu je i moćan hardver. Sve detalje donosi naša detaljna recenzija.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351600894.jpg

Sadržaj pakiranja

Uređaj dolazi u malenoj bijeloj kutijici malo većoj od samog uređaja. U paketu se nalaze uređaj, stereo slušalice s nekoliko nastavaka (gumica), korisničke upute te USB kabel, odnosno punjač. USB kabel ujedno služi i za punjenje uređaja jer se utakne u punjač. Kabel je dužine 100 cm i često će vam se desiti da je prekratak jer zbog velikih mogućnosti uređaja vjerojatno ćete ga koristiti i kada će se puniti i tu mogu nastati razni problemi zbog dužine kabela.

 
Uređaj ne dolazi s memorijskom karticom, no u samim počecima neće vam biti ni potrebna zbog same količine interne memorije. Naime, uređaj dolazi u nekoliko varijanti, s 16 GB, 32 GB i 64 GB interne memorije. Bilo koja od ovih varijanti će vam biti dovoljno za poveću količinu aplikacija, slika, pjesama i video zapisa. Memorija je proširiva microSD karticama do 64 GB.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351601155.jpg

Ergonomija, dizajn i izrada

Samsung je mnogo vremena proveo nastojeći podariti korisnicima što bolji dizajn i ergonomiju kako bi korištenje bilo što ugodnije. Sam Samsung kaže kako je uređaj dizajniran za ljude, inspiriran prirodom. Glavni materijal korišten u izradi je lakirani polikarbonat u kombinaciji s aluminijskim okvirom.  Sama pomisao sjajne lakirane površine mnogima izaziva strah kako uređaj „izgleda jeftino“. No, moramo priznati da to nije slučaj. Sjajna površina odvojivog stražnjeg poklopca mu daje eleganciju.

 

Dimenzijama od 136,6 x 70,6 x 8,6 mm uređaj će za neke korisnike biti prevelik. No, u pitanju je ipak Super AMOLED ekran dijagonale od 4,8“ koji dominira prednjom stranom. Iznad ekrana smještena je prednja kamera od 2 megapiksela, zvučnik, LED svijetlo za obavijesti te „proximity“ senzor. Ako uređaj stoji nekoliko metara od vas nećete imati problema s uočavanjem bljeskalice ako vam je došla poruka ili imate propušten poziv. Na dnu su smještene dvije kapacitivne tipke, Menu i tipka za natrag te fizička home tipka ispod kojih se nalazi microUSB ulaz.


Stražnja strana je vrlo minimalistička. Iznad Samsung loga nalaze se kamera od 8 megapiksela, LED bljeskalica te zvučnik. LED bljeskalica je poprilične veličine i lako je uočljiva s velikih udaljenosti.

 
Unatoč svojoj veličini uređaj odlično leži u ruci. Bočne tipke za glasnoću s lijeve strane, odnosno tipka za otključavanje s desne strane su vrlo lako dohvatljive kako god uhvatite uređaj. Masom od 133 grama uređaj djeluje stvarno lagano u odnosu na svog konkurenta HTC One X koji je i lakši nekoliko grama čak.


Iako je stražnja strana lakirana kako smo već naveli, uređaj vam neće iskliznuti iz ruke jer prianjanje uz ruku je odlično. Debljinom od samo 8,6 mm uređaj će i više nego savršeno stati u džep i neće stvarati nikakve probleme prilikom hodanja, sjedenja i slično.


Koliko god izbjegavali to reći, mana uređaja je veličina i korištenje jednom rukom. Korisnici s manjim rukama će imati problema s korištenjem jednom rukom. Iako odlično leži u ruci, radnje poput pisanje poruka, traženje kontakta ili neke druge će stvarati probleme mnogim korisnicima jer neće moći dosegnuti svaki dio ekrana. Pogotovo ako uzmemo u obzir i mogući pad uređaja zbog malo, nazovimo to nespretnijeg korištenja uređaja.


Na testiranju smo imali uređaj bijele boje. Za vrijeme korištenja bijela boja nam nije zadavala problema u vidu onečišćenja maske stražnjeg dijela. No pošto ćete uređaj koristiti dulje vrijeme to ne možemo garantirati. Na tržištu je dostupna još i tamno plava boja, a očekuje se uskoro i crna varijanta.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351601382.jpg

Ekran i tipkovnica

Samsung Galaxy S 3 I9300 posjeduje HD Super AMOLED zaslon dijagonale od 4,8“ s rezolucijom od 720x1280 piksela zaštićen Corning Gorilla staklom druge generacije. Zaslon je iznimne kvalitete i prikaz fotografija i video zapisa je odličan. Zanimljiva funkcija koju uređaj nudi su predefinirane postavke zaslona. U postavkama postoje četiri opcije, dinamično, standardno, prirodno i film tako da ćete moći podesiti po svom izboru.

Aktiviranjem automatskog osvjetljenja uređaj sam regulira osvjetljenje zaslona prema okolini, no kada se nađete na suncu osvjetljenje će biti slabo i za bolju vidljivost zaslona sami ćete morati podesit osvjetljenje na maksimalno. I uz to, vidljivost zaslona na suncu neće biti savršena.


Zahvaljujući velikom zaslonu i dobro dizajniranoj tipkovnici unos teksta je precizan i omogućuje brzo pisanje uz eventualno sitne greške. Uz sve zanimljive stvari koje tipkovnica nudi, široku paletu smajlija, velika mana je zarez kojeg nema na početnoj paleti „tipki“ već je potrebno ući u drugu paletu i to malo usporava unos teksta, no vrlo brzo se naviknete.

Unos teksta je također moguć i rukopisom, no to zahtjeva malo duže korištenje i treniranje.


Ako nećete biti zadovoljni tipkovnicom na Marketu, odnosno Play Storeu postoji mnogo alternativa (SwiftKey 3 Keyboard, Smart Keyboard, GO Keyboard....).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351601418.JPG

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Samsung Galaxy S3 dolazi s 4.0.4 verzijom Androida (Ice Cream Sandwich). Za vrijeme testiranja primili smo dvije OTA (over the air) nadogradnje sustava i sam rad s uređajem je postao ugodniji nakon nadogradnji. Nadogradnja na Android 4.1 Jelly Bean se očekuje. No napomenimo kako je za vrijeme testiranja (listopad 2012.) nadogradnja postala dostupna u Švedskoj i Francuskoj tako da bi se uskoro i kod nas mogla pojaviti.

Sučeljem i dalje dominira šarenilo kako je i uobičajeno već sada kod Samsunga. Uređaj je u radu i više nego brz i probleme u radu, tj. zastajkivanja smo osjetili dva puta. Prvi put u aplikaciji za Poruke listanjem mape s oko 1500 poruka, a drugi puta u integriranom web pregledniku kod pregledavanja zahtjevnije stranice.

Prilikom buđenja uređaja prisutno je kašnjenje od dvije-tri sekunde koliko mu treba dok se upali lockscreen odnosno zaključani zaslon. Moramo priznati da ovo nismo očekivali kod ovakvog uređaja i često se zna dogoditi da uopće niste sigurni jeste li stisnuli tipku za otključavanje. Spomenuli smo na početku kako je uređaj inspiriran prirodom i to se osjeti na zaključanom zaslonu. Osim efekta valova kada pritisnete zaslon prisutan je efekt zvuka kapljice vode kada otključate uređaj pomakom prsta bilo gdje na ekranu. Efekti se mogu i isključiti u postavkama.

Otključavanjem uređaja dolazimo na početni zaslon kojim dominira widget sa satom i vremenskom prognozom. U samom widgetu moguće je podesiti nekoliko gradova te jednostavnim prelaskom prema gore ili prema dolje na widgetu gradovi će se izmjenjivati.

Uređaj nudi maksimalno sedam zaslona, no ako vam je to previše broj se može smanjiti po želji. Već uobičajeno na zaslonima se nalazi nekoliko widgeta i prečica no sve se može maknuti i prema vašim željama možete urediti zaslone kako želite. Dodavanje widgeta je prilično jednostavno i osim dužim pritiskom na zaslon možete ih dodati i preko preglednika aplikacija. U pregledniku aplikacija na vrhu se nalazi tab pod nazivom Widget i jednostavnim dužim pritiskom na željeni widget pojavi vam se izbor zaslona na kojeg želiti dodati.

Galaxy S III donosi razne zanimljive funkcije i rješenja. Jedna od njih su i pokreti (geste). Njihovom aktivacijom dobivate mogućnost direktnog poziva (primicanjem uređaja uhu bilo iz SMS mape od kontakta ili iz imenika kod pregleda pojedinog kontakta uređaj će automatski zvati), upozorenje na propuštene pozive i poruke kada podignete uređaj sa stola, micanje uređaja lijevo ili desno da bi promijenili zaslon, itd...

Druga zanimljiva funkcija je Pop up Play. Pop up Play omugućava pregledavanja videa na dijelu zaslonu te u isto vrijeme obavljanje ostalih funkcija na uređaju (pisanje poruka, pregled interneta....). Ova funkcija je moguća samo u integriranom pregledniku videa.

Zanimljiva funkcija je također pametno stanje mirovanja, odnosno kada zaslon ostaje uključen sve dok gledate u njega. Kada senzor primijeti da su vam oči zatvorene ekran se gasi automatski. Vrlo korisno pri surfanju Internetom kada je inače potrebno svakih malo dodirnuti ekran kako se osvjetljenje ne bi isključilo (ukoliko ste vrijeme trajanja osvjetljenja postavili na recimo 30 ili 60 sekundi).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351601908.JPG

Imenik, pozivi i društvene mreže

Imenik je poprilično standardan za Android telefone i primjetne su vizualne razlike. Prilikom pregledavanja kontakata na listi pomakom s lijeve na desnu stranu po kontaktu uređaj automatski poziva kontakt, dok obrnutim pomakom upućuje vas na SMS poruku. Pomalo iritantna stvar je u popisu pozivu. U popisu su prikazane i poslane SMS poruke prema kontaktima te lista zbog toga može biti poduža. Postoji prikaz samo poziva, no uređaj ne pamti taj izbor za stalno i prilikom novog ulaska opet prikazuje i poslane poruke i pozive prema kontaktima. Kvaliteta poziva je odlična i za vrijeme testiranja nismo primijetili nikakve smetnje.


Sam uređaj u startu nije podređen društvenim mrežama kako je to prisutno kod nekih konkurenata. Postoji opcija dodavanja Facebook računa no to služi samo za sinkronizaciju. Osim instalirane aplikacije za Google+, aplikacije za ostale društvene mreže ćete morati skinuti s Play Storea.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351601933.JPG

E-mail i poruke

Kako smo i navikli do sada na Androidu uz uređaj dolaze dvije mail aplikacije, prva je Gmail a druga mail aplikacije služi za račune na ostalim servisima. Ukoliko vam mail aplikacija ne zadovoljava potrebe preporučujemo vam K-9 Mail aplikaciju koju možete skinuti s Marketa.

Aplikacija za poruke je klasična i prilično je jednostavna. Grupiranje poruka je prema kontaktima, a poruke su prikazane u balončićima kojima možete mijenjati dizajn.

Ako vam integrirana aplikacija nije dovoljna i manjka opcijama, preporučamo GO SMS Pro ili Handcent SMS koji imaju pregršt opcija.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351601945.JPG

Procesor, memorija

Galaxy S III I9300 dolazi s četverojezgrenim procesorom Cortex-A9 jačine 1,4 GHz te ima 1 GB RAM-a. Ove performanse su i više nego odlične i bit će u mogućnosti pokrenuti svaku zahtjevniju aplikaciju ili igru bez ikakvoga problema. Čipset je Samsungov Exynos 4412, a grafika Mali-400MP.


Kako smo već spomenuli uređaj dolazi u nekoliko varijanti. Na testu smo imali model sa 16 GB interne memorije, od čega je 11,35 GB dostupno korisniku. Ostale dvije verzije su od 32 GB i 64 GB. Memoriju također možete i proširiti memorijskom karticom maksimalnog kapaciteta do 64 GB čime u konačnici možete dobiti uređaj s čak 128 GB ukupne memorije.

Benchmark test

Testiranje smo odradili s dvije aplikacije, Quadrant Standard i Vellamo. Prilikom testiranja na uređaju je bilo instalirano nekoliko dodatnih aplikacija koje smo koristili za vrijeme korištenja uređaja.


U Quadrant Standard aplikaciji Galaxy S III je ostvario 5449 bodova i time se našao na samom vrhu ljestvice. HTC One X je na testu ostvario znatno manje bodova, oko 4500.


U Vellamo aplikaciji Galaxy S III je osvojio 1600 bodova na HTML5 testu, te 562 boda za CPU dio test. U prvome dijelu testa uređaj je bio na prvome mjestu, dok je na CPU dijelu bio na drugome mjestu iza HTC One X-a.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602157.JPG

Baterija i trajanje

Baterija koju Samsung Galaxy S3 posjeduje je kapaciteta 2100 mAh. Prema službenim podacima na 3G mreži baterija bi u stand-by modu trebala trajati 790 sati, odnosno 11 sati i 30 minuta razgovora.


Korištenjem uređaja kao primarnog za vrijeme testiranja trajanje baterije se u prosjeku svelo na jedan dan, točnije od jutra do mraka. Uređaj je cijelo vrijeme bio spojen na mobilnu mrežu. Korištenje je bilo sljedeće: uz nekoliko desetaka minuta poziva poslano je nekoliko desetaka klasičnih SMS poruka, no na WhatsApp aplikaciji je tokom dana u prosjeku primljeno i poslano nekoliko stotina poruka, prosječno je bilo 30-50 minuta pregedavanja Interneta.


Na kraju dana (oko 9-10 sati navečer) znali smo ostati svega na nekoliko posto baterije, pa do maksimuma od 14 posto baterije. Vrijeme rada zaslona u jednom ciklusu punjenja je bilo oko 3 sata i 30 minuta na više.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602195.JPG

Multimedija, FM radio, glazba

Glazbeni player poprimio je mali redizajn i donosi nam nove funkcije. Osim standardnog popisa pjesama prema izvođačima, albumima ili abecedi Galaxy S3 pjesme sortira i prema raspoloženju. Sortiranje se odvija na 4 dijela, na uzbudljivo, veselo, strastveno i mirno.


Pjesme sortira u kvadratnu mrežu i sami možete odabrati raspoloženje koje želite slušati.

Samsung se također potrudio oko kvalitete zvuka. Za kvalitetu se brine opcija SoundAlive kojoj pristupate preko postavki unutar glazbenog playera. Opcija nudi veliki izbor predefinirah podešenja, od rocka, popa, jazza pa sve do virtualnog 7.1 kanala.


Galaxy S III posjeduje i FM radio, no za korištenje radija morat ćete ukopčati slušalice jer one služe kao antena. Kvaliteta reprodukcije radija je nešto lošija nego reprodukcija u glazbenom playeru i ovisi o prijemu signala.

 
Aplikacija za pregled slika je vrlo jednostavna, no zato je bogata opcijama. Osim već standardnih stvari za neko sitnije uređenje slika aplikacija omogućava tagiranje osoba, tj. lica i na svakoj budućoj slici automatski će prepoznati osobu i pridružiti ime.


Problem s kojim smo se susreli je ne prepoznavanje slika prebačenih s računala. Aplikacija bi svaki puta prepoznala samo nekoliko slika, i pošto smo nekoliko puta isprobavali svaki puta bi prepoznala različite slike. Nismo uspjeli dokučiti razlog ovoj pojavi već smo za pregled tih slika potražili alternativu, QuickPic.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602216.JPG

Fotoaparat i video

Samsung Galaxy S3 posjeduje 8 megapikselnu kameru s autofokusom dok na prednjoj strani ima kameru od 1,9 MPx. Sučelje kamere se nije promijenilo, no posjeduje mnogo opcija. Osim preko prečaca gdje možete izabrati efekte, način rada bljeskalice i način fotografiranja ostatak opcija je skriven unutar postavki.


Na izbor imate nekoliko načina fotografiranja; jedna slika, HDR, prepoznavanje lica, osmijeh, ljepota i uzastopna snimka koja automatski napravi 20 fotki, jednu za drugom. Za poboljšanje kvalitete fotografija tu se nalaze još opcije vrijednost ekspozicije, ISO osvjetljenje, balans bijele boje, stabilizacija, itd.


Kvaliteta napravljenih fotografija je odlična i među boljima je u kategoriji mobilnih telefona. Fotografije uslikane vani ispadaju sasvim dobro, oštro, nema šumova, prelijevanja boja, boje su stvarne. No iako fotografije u nazovimo to, savršenim uvjetima ispadaju odlično, fotografije uslikane u slabije osvijetljenoj okolini nailaze na iste boljke kao i kod svakog mobilnog uređaja - šumove, manjak detalja, slika nije tako oštra, itd. No sve u svemu Galaxy S III spada u sami vrh.


Video je moguće snimiti u Full HD rezoluciji do 1080p stražnjom kamerom, odnosno do 720p prednjom kamerom. Za vrijeme snimanja videa moguće je i fotografirati. Obavljanje ove radnje je prilično jednostavno jer čim počnete snimati video na ekranu se pojavi u desnom uglu tipka za fotografiranje. Kvaliteta videozapisa je odlična, no zato audio u snimljenim videima nije za pohvalu. Nadogradnjom na 4.1 verziju Androidu nadamo se da će se ovi problemi riješiti.


Fotografirano sa Samsungom Galaxy  S III:


 

 

 

 

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602351.JPG

Povezivost i Internet pretraživač

Samsung Galaxy S3 nudi mnogo načina povezivanja. Od Bluetootha, preko Wi-Fi-a, HSDPA, pa do DLNA i NFC-a. NFC način povezivanja je novost i nije dugo prisutan. Radi se o načinju povezivanja, odnosno prijenosu stanja aktivne aplikacije između dva uređaja. Uređaje prislonite jedan uz drugi i „slika“ s jednoga se prenese na drugi uređaj. Usluga može dobro doći ako trebati neki kontakt, ili sličnu stvar pa vam skrati vrijeme prepisivanja. Normalno, da bi koristili ovaj način povezivanja oba uređaja moraju imati NFC.

 

Internet preglednik je standardni ICS preglednik s malim daškom Samsunga u vidu dizajna. Preglednik je jednostavan, opcije su doslovno na dohvat prsta, a i što je najbitnije brz je. Prilikom testiranja surfali smo preko Wi-Fi-a, 3G-a i EDGE-a bez ikakvih problema. Učitavanje stranica je brzo, bez ikakvih zastajkivanja, osim ako surfate nekom zahtjevnijom stranicom i u isto vrijeme pokušate obaviti neku radnju. U tome slučaju uređaj bi se mogao smrznuti na koju sekundu no sve se vrlo brzo vrati u normalu. Prisilno gašenje preglednika nismo iskusili.

 

Ako vam standardni internet preglednik nije dovoljan preporučili bi Dolphin Browser i Operu Mini koja može vrlo dobro doći kada vam nije ostalo puno mobilnog prometa. Pohvaljujemo na kraju i jednu vrlo praktičnu integraciju u tipkovnici - kada se krene s unosom nove web adrese u pretraživaču (browseru), na dnu tipkovnice će pisati www., a nakon odabira ove tipke ubrzo će se na tom mjestu pojaviti „.com“. Odlično!

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602385.JPG

Navigacija

Galaxy S III dolazi s Google Maps navigacijom. Za rad navigacije potreban je stalno aktivni internet promet i ako imate neki manji paket podataka pokušajte izbjegavati ovu opciju.

Ono što bi preporučili je neki navigacijski sustav koji može raditi i bez interneta zbog same uštede prometa ali i baterije. Zbog ekrana uređaj je savršen kao navigacijski sustav i smještanjem na auto nosač u automobilu nećete pogriješiti.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602437.JPG

Uredski paket

Pomalo začuđujuće uz Galaxy  S3 ne dolazi nikakva aplikacija za pregled Office dokumenata. No zahvaljujući marketu (Play Storeu) ima mnogo alternativa. Preporučili bi Documents To Go.


Korisna aplikacija s vrlo zanimljivim funkcijama je S bilješka, tj. S Memo. Osim unosa standardnog teksta aplikacija nudi i unos crtanjem. Neka verzija minimalnog Painta samo s olovkom i raznim bojama.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602537.JPG

Organizator i alarm

Organizator se nalazi u sklopu kalendara i pod imenom je S Planer. Prikaz aktivnosti moguć je prema mjesecima, danima ili kao popis. Aplikacija se pokazala sasvim dovoljna kao podsjetnik za obveze, no svakom malo zahtjevnijem korisniku nedostajat će opcija te bi stoga preporučili Business Calendar kao alternativu.


Alarm se nalazi u sklopu sata i sasvim je jednostavan. No koliko god jednostavan ima zanimljivu opciju, a ona je Pametni alarm. Naime ako je opcija aktivna alarm će započeti svirati neku laganu melodiju tri minute ranije i pripremati vas na buđenje. Ako imate laganiji san svakako isključite ovu opciju i spavajte tri minute dulje.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602584.JPG

Aplikacije i igre

Osim standardnih Googleovih (Gmail, Talk, Google karte, Google+, Latitude, Mjesta, YouTube...) i već u našem tekstu navedenih aplikacija uređaj ne dolazi s nekim velikim izborom. Zanimljive aplikacije su Game Hub i ChatON. ChatON je aplikacija za Samsung mobilne uređaja, nešto kao iMessage na iPhoneu no moramo priznati da je jako teško naći osobu koja zapravo i koristi ovu aplikaciju zbog mnoštva alternativa.


Jedna od jačih stvari na Galaxy S trojci svakako je glasovno upravljanje odnosno propitivanje (S Voice). Uređaj će se probuditi izgovaranjem glasovne naredbe „Hi Galaxy“ ili pak dvostrukim pritiskom na središnju tipku ispod ekrana (inače, duži pritisak otvara multitasking odnosno aktivne aplikacije sa „živim“ odnosno live pregledom), a nakon toga je potrebno izgovoriti pitanje, kako bismo dobili odgovor.


Znači, nešto vrlo slično Siriju na iPhoneu. Vrlo brzo na ekranu će se pojaviti odgovor s tekstom i fotografijama, a kao izvor koristi se Wolfram Alpha (isto kao i za Siri). Možete postaviti što god vam padne na pamet, ali nije podržan hrvatski jezik.


Zahvaljujući velikom ekranu uređaj će biti odličan za igranje igri. Bilo nekih zahtjevnijih ili Riječalice. Za dodatne igre tu je Play Store.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602598.JPG

Cijena za Samsung Galaxy S III

Cijena uređaja za 16 GB model je 4.999 kn (listopad 2012.), odnosno 5.299 kn za 32 GB model. 64 GB model košta 5.599 kuna. Cijena je nešto viša od konkurenata, no zahvaljujući raznim tarifama i opcijama kod operatera uređaj možete dobiti i za manji iznos.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602635.JPG

Cool faktor

Prema našim kriterijima, cool efekt čini završna obrada, boja ili neki drugi detalj na kućištu ili u softveru. Cool nam je pametno stanje mirovanja ekrana (Pametni ostanak u originalu) te istovremeno snimanje videa i fotografija, dok nam kućište nije pretjerano cool, osim imitacije kroma na boku. Cool djeluje druga boja, tamnoplava, vrlo unikatna u svijetu mobitela jer su gotovo svi crne ili bijele boje kućišta.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1351602698.JPG

Zaključak

Samsung je još jednom pokazao kako izgleda uređaj visoke klase. Sitnice koje su u prijašnjim modelima bile problem na modelu Galaxy S3 su ispravljene. Spoj lijepog dizajna, vrhunskih specifikacija i odličnog ekrana garantira vrhunski uređaj. Što smo više koristili uređaj to smo ga više zavoljeli i na kraju nam je jasno zašto su ga već neki proglasili najboljim mobilnim telefonom u 2012. godini. Uskoro će i Mobilov godišnji izbor najboljeg mobitela godine, vidjet ćemo kako će ga Mobilovi čitatelji ocijeniti.

                           

Plus i minus

Plus

+ specifikacije

+ ekran

+ interna memorija s mogućnosti proširenja

 

Minus

- baterija

- nema hardversku tipku za kameru

- microSIM

Konkurencija

HTC One X

 

Specifikacijama ne toliko različit HTC One X je trenutno glavni konkurent. Razlike između uređaju su minimalne i možemo reći da je glavna razlika interna memorija. HTC One X ima 32 GB interne memorije i nema mogućnost proširenja što je velika mana mnogim korisnicima koji zahtijevaju veći memorijski prostor.

 

Apple iPhone 5

 

Novi iPhone 5 će pokušati preuzeti potencijalne kupce Galaxyju. Specifikacijama također sličan, no postoje dvije karakteristike koje će vjerojatno presuditi u izboru. Prva je ekran od svega 4“, a druga je nemogućnost proširenja memorije koja je ograničena na 16 GB, 32 GB ili 64 GB.

 

 

 

Komentari

Anamarija Kirali

15. studenog 2014 - 15:09 Prijavi neprimjeren komentar

Pozdrav! Mobitel mi se čini izvrstan,dali je još dostupan za prodaju i koliko košta? Hvala!

GENTLEMAN

11. svibnja 2014 - 20:12 Prijavi neprimjeren komentar

planiram kupiti novi smartphone do max 2000kn, to je cifra koju ne bi prelazio, nakon gledanja recenzija, komentara, glavni favorit mi je Samsung Galaxy S3 koji taman toliko kosta.Sta ti mislis o tome izboru, je li i po tebi recimo Best Buy ili u top 3 izbora definitivno, bi li ga preporucio kao strucnjak kao pravu kupovinu? (model je malo stariji ali je nekad kostao preko 4000kn tako da je kvaliteta i danas visoka po svemu i bolji je od puno novijih u tom rangu mobitela, rekao bi i od Samsung Galaxy S4 mini).
Imas li uopce neki bitniji, veci razlog zasto se ne bi trebao kupiti?
hvala, molim te konkretne odgovore :-)

tea2002

04. svibnja 2014 - 21:40 Prijavi neprimjeren komentar

Koliko sad kosta samsung galxy s3

Tea Marija

27. ožujka 2014 - 18:49 Prijavi neprimjeren komentar

ko zna koliko dođe samsung galaxy s4

Tea

27. ožujka 2014 - 18:48 Prijavi neprimjeren komentar

ko zna koliko dođe samsung galaxy s4

1 2 3 4

Odgovori